איך הכל התחיל?

A DAY IN A LIFE – מיזם חדש נולד

לפני 17 שנים הגענו לנגב. עופר שלי חלם להיות חקלאי, והגענו למושב כמהין, על גבול מצרים, כדי לעשות חקלאות ולהפריח את השממה. חשוב היה לנו להקים פה משפחה, ולחיות חיים שלובים בין משפחה לעשיה שפעם קראנו לה עבודה, והיום אנחנו קוראים לה עסקים. או החיים.
מאז הקמנו את חדר הפלאות, מוזיאון חוויתי אינטראקטיבי שהקמתי בעקבות אבא שלי, שהיה צלם טבע ואספן. מקום ייחודי ומרתק ברוח הרנסאנס, שפותח במקביל את הראש ואת הלב.
בחדר הפלאות במשך שנים שאלו אותי המבקרים אם גם אני אספנית. במשך שנים השבתי שהאוספים המשמעותיים ביותר שלי הם אנשים וחוויות.
הגעתי לכאן מתוך עבודה סוציאלית, ובעקבות התזה שלי, סיפורי חיים היו ועודם כלי משמעותי בתוך העולמות שלי.
עם הזמן, נולדו והצטרפו אלינו חמשת ילדינו, שהם עוגן משמעותי ושותפים מלאים בעשייה שלנו.

בעשור האחרון אירחנו הרבה מאד אנשים בכל מיני הרכבים ופורמטים. הכי מעניין ומרחיב היה לארח את מי שהגיעו אלינו הביתה. זה התחיל ממעגל ראשון ושני ועבר גם לשלישי ורביעי, של אנשים שלא הכרנו, מהארץ ומחו"ל, והבנו שמעניין אנשים לבוא אלינו. לראות את החיים על גבול מצרים, לנסוע איתנו ברייזר, לעלות לדיונה (שהיא אחד ממקומות ההשראה שלי), לראות את בית הספר שהקמנו, לאכול איתנו ארוחת צהרים בהרכב משפחתי, ולראות את חדר הפלאות והמשק, אבל לא כמו קבוצה שמגיעה אלינו, אלא דווקא מהזווית של אחורי הקלעים. אנשים רצו לראות את הדברים דרך העיניים שלנו.
ראינו שזה כל פעם מחדש היה מעניין ומזין. זה היה הדדי. כל פעם להכיר עוד אנשים, עולמות, להיפגש, ללמוד, גם אותם, גם אותנו.

לפני כחמש שנים הבנתי את שידעתי כל חיי אבל פתאום נפל לי האסימון ביתר שאת:
הבנתי, שאנשים מעניינים אנשים.

בעקבות זה נולד המיזם החדש שלנו, A DAY IN A LIFE.

אז מה עשינו? הקמנו פלטפורמה בינלאומית שמחברת בין אנשים, אורחים ומארחים מכל העולם, למפגשים משמעותיים. A DAY IN A LIFE מאפשרת לאורח.ת, שיכול.ה להיות מכל מקום, לפגוש כל מארח.ת, מכל עולם תוכן, מכל תחום עיסוק ומכל סגנון חיים ולחוות איתם יום בחיי היום יום שלם.

כן, מדובר בחיים האמיתיים, האותנטיים של המארח.ת, במפגשים של אחד על אחד, ואני יכולה לשתף שיש לנו קהילת מארחים מרתקת שהולכת ומתרחבת וכל יום שעובר היא הופכת גדולה ומעניינת יותר ויותר. התוכנית היא להמשיך בקרוב לשוק הגלובאלי, לפרוש כנפיים ולהפוך את הבשורה ואת החוויה הזו לבינלאומית.

כבר שנים שאני מרגישה שהשליחות שלי היא לחבר בין אנשים. A DAY IN A LIFE מאפשרת לנו להנגיש אנשים לאנשים ומכאן הבנו שהיא מייצרת איתה רשת אנושית חברתית אמיתית.

לירון אלעד

ינואר 2023

הכירו מארחים נוספים שיכולים לעניין אתכם